Виправляємо помилку «Структура диска пошкоджена. Читання неможливо»

Варто запам’ятати, що помилка «Структура диска пошкоджена. Читання неможливо» свідчить про серйозні неполадки. Сьогодні ми розповімо, чому це відбувається і як відновити втрачені дані, якщо помилку неможливо виправити.

Зміст:

 1. Як виправити помилку «Структура диска пошкоджена…»?
 2. Перепідключення і перевірка справності носіїв.
 3. Як обійти помилку «Структура диска пошкоджена…»?
 4. Повторне встановлення драйверів пристрою
 5. Перевірка диска вбудованими засобами Windows.
 6. Що робити, якщо помилка виникає на системному диску?
 7. Як відновити загублені дані і файли?

Існує безліч можливих причин, які викликають помилку «Структура диска пошкоджена. Читання неможливо». Це може бути як банальне пошкодження кабелів живлення, так і більш серйозні проблеми, викликані руйнуванням поверхні жорсткого диска, або вичерпання носієм власних ресурсів. Така помилка може виникати в процесі підключення жорсткого диска, флешки і SSD або в будь-який момент при роботі з жорстким диском.

Важливо! Якщо така помилка почала виникати з регулярною постійністю, слід негайно зробити резервну копію важливих файлів і перенести їх на інший носій. У разі фізичної поломки HDD або будь-якого іншого носія існує велика ймовірність безповоротної втрати всієї інформації з диска.

Як виправити помилку «Структура диска пошкоджена…»?

Як було сказано вище, помилка «Структура диска пошкоджена …» може бути викликана різними причинами, тому для усунення несправностей слід використовувати комплексний підхід і поступову перевірку всіх модулів, а також фізичних і програмних компонентів пристрою.

Перепідключення і перевірка справності носіїв

Насамперед слід провести швидку перевірку та перепідключення проблемних носіїв, які можуть функціонувати не належним чином через попадання пилу або фізичного пошкодження портів і кабелів.

Якщо помилка виникла з флешкою або портативним жорстким диском, необхідно:

 • Перевірити цілісність сполучних кабелів і роз’ємів.
 • Вставити пристрій в різні USB-порти на комп’ютері.
 • Перевірити працездатність пристрою на іншому ПК.

Якщо проблема була виявлена на жорсткому диску комп’ютера, слід:

 • Відключити комп’ютер від живлення.
 • Відкрити системний блок, відкрутивши гвинти на задній стороні корпусу.
 • Очистити пил з компонентів.
 • Від’єднати SATA кабель жорсткого диска (як правило має плоску форму і червоний колір).
 • Перевірити цілісність роз’ємів і самого кабелю.
 • Перепідключити пристрій.
Дізнатись про  Файлова система REFS та відновлення даних

Виконання вищевказаних дій допоможе виключити безліч можливих чинників виниклення проблеми, що дозволить швидко знайти і по можливості виправити помилку.

Як обійти помилку «Структура диска пошкоджена …»?

Якщо система завантажується коректно, а помилка виникає в процесі роботи з накопичувачем, можна вдатися до маскування проблемного диска від системи. Це дозволить обійти помилку, зайти на проблемний диск і скопіювати звідти важливі дані.

Щоб зробити це, слід:

Крок 1. Натиснути ПКМ по кнопці «Пуск» і вибрати пункт «Керування дисками».

Крок 2. У вікні, що відкрилось, натискаємо ПКМ по проблемному носію і вибираємо пункт «Змінити букву диска або шлях до диска».

Крок 3. У вікні, що відкрилось, потрібно вибрати пункт «Видалити».

Дані дії дозволять обійти помилку і відновити важливу інформацію перед подальшими маніпуляціями.

Перевстановлення драйверів пристрою

Після усунення фізичних несправностей слід вдатися до перевстановлення драйверів пристрою, які можуть викликати помилку читання. Перед виконанням переустановки слід обов’язково зробити резервні копії даних з носіїв, оскільки вся інформація може бути безповоротно загублена.

Важливо! Не виконуйте перевстановлення дайверів жорсткого диска, на якому встановлена поточна операційна система.

Для перевстановлення драйверів слід пройти наступні кроки:

Крок 1. Натискаєм правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і вибираємо пункт «Диспетчер пристроїв».

Крок 2. У вікні, що вікрилось, вибираємо вкладку «Дискові пристрої» і знаходимо там проблемний носій. Після цього слід натиснути по ньому ПКМ і вибрати пункт «Видалити».

Крок 3. Після завершення видалення, переходимо до пункту «Дія» та вибираємо «Оновити конфігурацію устаткування».

Після виявлення нового пристрою операційна система встановить драйвер носія. Також можна скористатися драйверами пристрою, що йдуть в комплекті.

Перевірка диска вбудованими засобами Windows

Якщо після перевстановлення драйверів помилка «Структура диска пошкоджена …» не зникла, слід перевірити носій за допомогою вбудованої утиліти CHKDSK. Дана програма має широкий функціонал і дозволяє виправляти логічні помилки, а також виявляти биті сектора пристроїв.

Крок 1. Заходимо в папку «Мій комп’ютер» і натискаємо ПКМ по проблемному пристрою. У списку, що відкриється, слід вибрати пункт «Властивості».

Крок 2. Переходимо на вкладку «Сервіс» і натискаємо на кнопку «Перевірити».

Дізнатись про  Шифрування файлів і папок в Windows: BitLocker і EFS

Після завершення перевірки, всі можливі проблеми будуть автоматично усунуті. У деяких випадках утиліта не зможе впоратися з помилками, тому рекомендується вдатися до використання спеціальної програми для перевірки жорстких дисків Victoria.

Дане ПЗ має широкий функціонал, що дозволяє проводити повний аналіз накопичувача і виправлення логічних помилок. Крім цього, утиліта дозволяє точно дізнатися про фізичний стан поверхні диска і його ресурси. Більш детально про роботу і виправлення проблем з HDD за допомогою Victoria можна дізнатися на нашому сайті в статті «Як протестувати і виправити жорсткий диск, використовуючи безкоштовну програму Victoria».

Що робити, якщо помилка виникає на системному диску?

Якщо помилка читання диска трапляється на носії з системою, комп’ютер не зможе запускати ОС і відновленням пристрою доведеться займатися за допомогою командного рядка в середовищі відновлення Windows.

Засоби відновлення диска стануть доступні після трьох невдалих завантажень системи або при використанні інсталяційного диска.

Щоб відновити системний диск в середовищі відновлення, необхідно:

Крок 1. Вибрати пункт «Пошук і усунення неполадок».

Крок 2. На наступному екрані вибираємо «Додаткові параметри».

Крок 3. Відкриваємо пункт «Командний рядок».

Тепер в командному рядку слід застосувати утиліту CHCKDS до проблемного пристрою.

Для цього слід ввести команду CHKDSK / D (в нашому випадку проблемний накопичувач має ім’я «D»).

Як відновити загублені дані і файли?

Проблеми з накопичувачами є серйозним приводом для того, щоб подбати про безпеку своїх даних і важливої інформації на комп’ютері, яка може бути втрачена при логічних або фізичних проблемах накопичувача.

Якщо ви помітили зникнення фотографій, відеозаписів, медіафайлів, документів або іншої інформації, слід скористатися зручною утилітою для відновлення даних RS Partition Recovery. Дана програма зможе швидко повернути видалені вірусами, випадково втрачені і відформатовані або просто пошкоджені дані. RS Partition Recovery володіє широким функціоналом і дозволяє проводити глибоку перевірку диска для знаходження втраченої інформації, яку видалили до декількох місяців тому. З можливостями, деталями і іншими особливостями RS Partition Recovery можна ознайомитися на официальной странице программы.

Залишити коментар
Online Chat with Recovery Software