Відновлення флешки після невдалого форматування

Як відновити флешку після форматування, в результаті якого флешка може не відображатись, відображатись у форматі іншого носія даних або RAW, бути видимою як дисковий простір без розмітки тощо.

Зміст

  1. Відновлення флешки після невдалого форматування
  2. Як відновити дані з флешки після форматування
  3. Форматування засобами Windows
  4. Форматування флешки у FAT32
  5. Очищення флешки від розмітки за допомогою засобів Windows
  6. Створення розділу на флешці
  7. Не вдається відновити флешку

Відновлення флешки після невдалого форматування

Невдале форматування флешки іноді трапляється: її може криво відформатувати телефон, планшет, фотоапарат, камера, телевізор, ТВ-приставка, медіаплеєр, інший пристрій, сторонні програми на комп’ютері. Буває навіть так, що Windows може некоректно виконати форматування.

Внаслідок цього флешка може відображатися у форматі RAW, тобто без файлової системи. Або як чистий дисковий простір без розмітки, невидимий файловими менеджерами. А може відображатись як інший носій інформації з притаманним йому форматом, наприклад, як оптичний диск у приводі.

У таких випадках флешку необхідно підключити до комп’ютера на базі Windows. Далі зайти в системне керування дисками і подивитись, як там визначається флешка. Для цього в Windows 8.1, 10 і 11 тиснемо клавіші Win+X і вибираємо «Керування дисками».

І дивимося на нашу флешку. Якщо у неї є якась файлова система, або ж значиться RAW, флешку необхідно переформатувати.

Якщо на флешці немає розмітки, і є порожній дисковий простір, потрібно створити розділ і відформатувати його. Далі ми все це детально розберемо. І також розберемо важливі речі, що стосуються суміжного питання відновлення даних флешки.

Як відновити дані з флешки після форматування

Важливо: якщо невдале форматування відбулося помилково, перш ніж проводити будь-які операції з відновлення працездатності самої флешки, необхідно подбати про відновлення цінних даних, які зберігалися на флешці. Спочатку рятуємо дані, і тільки потім виконуємо наведені нижче кроки.

Найбільш ефективний спосіб відновлення даних з флешки – програма RS Partition Recovery.

RS Partition Recovery

Завантажити RS Partition Recovery

та відновити видалени файли

Після запуску програми побачимо майстер відновлення файлів.

Вказуємо флешку як область пошуку видалених даних.

Після цього програма запропонує два типи сканування для пошуку файлів – швидке сканування та повний аналіз. Перше буде виконано оперативно, тому краще спершу випробувати його. Якщо знайдеться не все, далі ми просто запускаємо майстер повторно і задіємо вже повний аналіз. Це ретельне глибоке сканування, йому потрібен час. Але результативність пошуку даних буде відповідною.

Дізнатись про  Відновлення карт пам'яті SDXC ємністю 64 та 128 Гбайт

Далі тиснемо «Готово».

Тут ми побачимо всі дані, які можуть бути відновлені. Виділяємо ті, що потрібні. Натискаємо кнопку «Відновити».

Потім вибираємо спосіб збереження відновлених даних. Якщо плануємо зберегти дані на жорсткий диск, вказуємо шлях на будь-якому внутрішньому чи зовнішньому носії, але тільки не на флешці, звідки ми витягли дані.

Докладніше про те, як відновити файли після форматування на Андроїді або інших пристроях, дивимося у статті «Відновлення файлів з флешки».

Форматування засобами Windows

Як переформатувати флешку засобами Windows? При доступі в провіднику до будь-яких носіїв з некоректним форматуванням або RAW Windows може сама пропонувати відформатувати пристрої. Нам потрібно у системному повідомленні «Необхідно відформатувати диск…» натиснути «Відформатувати диск».

Якщо такої пропозиції немає, викликаємо на флешці у провіднику контекстне меню. Тиснемо «Форматувати».

Далі в будь-якому з варіантів перед нами з’являється віконце функції форматування дисків. У ньому можна тільки вибрати файлову систему, решту залишаємо за замовчуванням. Файлових систем Windows пропонує нам лише дві:

  • NTFS – файлова система Windows, підтримується нею, але може не підтримуватися іншими пристроями;
  • ExFAT – файлова система різних пристроїв, що підтримується багатьма, але не всіма пристроями.

Якщо флешка буде використовуватися на пристроях типу телевізорів, медіаплеєрів, фотоапаратів, камер тощо, слід вибирати ExFAT. Тиснемо «Почати» для старту форматування.

І чекаємо на завершення операції.

Форматування флешки у FAT32

Якщо пристрій, де використовуватиметься флешка, не підтримує ні NTFS, ні ExFAT, форматування необхідно виконати у файлову систему FAT32, що напевно підтримується нею. Але засобами Windows флешку не можна відформатувати у FAT32. Для цього потрібно використовувати інші інструменти. Наприклад, безкоштовну утиліту WinSetupFromUSB.

У віконці цієї утиліти вибираємо нашу флешку. Ставимо галочку Auto format it with FBinst. Вибираємо файлову систему, тут нам доступні FAT16 та FAT32. Тиснемо «Go» і чекаємо на завершення форматування.

Очищення флешки від розмітки за допомогою засобів Windows

Якщо переформатування неможливо виконати – Windows або сторонні програми завершують його з помилкою – необхідно очистити флешку від розмітки. Також це варіант для ситуацій, коли в результаті некоректного форматування флешка розділилася на кілька розділів, а нам потрібен один цільний.

Дізнатись про  Як відновити незбережений або перезаписаний файл Microsoft Excel

Очищення від розмітки можна виконати за допомогою згаданого керування дисками Windows. Потрібно за допомогою контекстного меню видалити розділ (або кілька розділів) на флешці. У цьому меню на кожному розділі тиснемо «Видалити том».

Якщо видалення розділів на флешці недоступне, задіємо, так би мовити, важку артилерію – повністю обнуляємо диск флешки. У Windows це можливо за допомогою штатної консольної утиліти Diskpart.

Її команда clean all повністю очищає диски від розмітки – не лише видаляє всі розділи, а й навіть прибирає ініціалізацію у стилі розмітки GPT або MBR. Це означає, що ця команда перезаписує осередки флеш-пам’яті флешки нулями. Тобто затирає дані, видаляє їх без можливості відновлення.

Важливо: ще раз нагадаємо про відновлення даних з флешки після збою типу невдалого ненавмисного форматування. Адже після команди clean all з флешки неможливо буде відновити файли.

Для очищення флешки за допомогою Diskpart запускаємо командний рядок. У системний пошук вводимо:

cmd (або командний рядок)

Запускаємо в режимі адміністратора.

У командний рядок вводимо:

diskpart
lis dis

Дивимося, під яким номером значиться наша флешка (орієнтуємось на розмір дисків). Далі вводимо:

sel dis 1
clean all

При цьому замість 1 тут кожен підставляє свій номер.

Після такого очищення на флешці буде чистий нерозподілений дисковий простір. Який далі потрібно оформити до розділу диска.

Створення розділу на флешці

Після очищення флешки від розмітки, або якщо на ній спочатку не було розділів через некоректне форматування, створюємо розділ. У керуванні дисками Windows викликаємо на нерозподіленому місці флешки контекстне меню. Тиснемо «Створити простий том».

Запуститься майстер.

Залишаємо все замовчуванням.

Також залишаємо все за замовчуванням.

Вибираємо файлову систему – NTFS або ExFAT.

Готово.

Якщо потрібна файлова система FAT32, тоді після створення розділу переформатуємо флешку за допомогою згаданої вище утиліти WinSetupFromUSB.

Не вдається відновити флешку

Якщо відновити флешку після форматування ніякими засобами на комп’ютері неможливо, або флешка взагалі не визначається системою Windows, можливо, в результаті невдалого форматування стався збій роботи контролера флешки. Його можна спробувати перепрошити, перш ніж викинути флешку на звалище.

Але перепрошивка контролера – це, по-перше, реально не для кожної флешки. По-друге, витрачені зусилля будуть пропорційні вартості флешок з невеликими обсягами. Тим не менш, спробувати завжди можна.

Поширені запитання

Den Broosen

Den Broosen

Автор та редактор сайту для RecoverySoftware. У своїх статтях він ділиться досвідом відновлення даних на ПК та безпечного зберігання інформації на жорстких дисках та RAID-масивах.
Залишити коментар
Online Chat with Recovery Software