Як відновити видалені файли антивірусом Аваст

Як відновити видалені файли антивірусом Аваст? Що робити, якщо Аваст заблокував програму, як розблокувати її? Часто антивірус Avast видаляє файли – наші користувацькі файли або файли запуска програм, розцінюючи їх як загрози. Що робити, якщо ці файли і програми не є загрозами, а Avast просто спрацьовує помилково? Як визволити дані з карантину антивірусу? Як відновити дані, якщо вони знищені антивірусом? З цими та іншими питаннями давайте розберемось.

Зміст

 1. Чому Аваст видаляє файли користувачів
 2. Відновлення файлів з карантину
 3. Що, зробити, щоб Аваст не видаляв файли
 4. Налаштування карантину Авасту
 5. Відновлення файлів, повністю видалених Авастом

Чому Аваст видаляє файли користувачів

Популярний антивірус Avast, як і будь-який інший антивірус, покликаний стояти на сторожі нашої IT-безпеки. Безпеки нашого комп’ютеру і наших особистих даних. Під час активного захисту та за підсумками антивірусних сканувань комп’ютера Аваст виявляє файли, які згідно його антивірусних баз даних можуть нести загрозу. Зокрема, це інфіковані вірусами файли. Якщо файли можуть бути знезаражені, антивірус відновлює їх. Якщо ні, переміщає їх до спеціального сховища вірусів Авасту – карантину. Якщо ж файл до карантину перемістити не вдається, антивірус знищує його.

Avast видаляє файли без запиту у нас, користувачів. Антивірусу не потрібна наша згода на поміщення підозрілих файлів до карантину чи знищення. Ніяких запитів нам, користувачам в разі виявлення загрози не надходить. І якщо Аваст працює не в тихому режимі, де відключені екранні сповіщення, а в звичайному режимі, про те, що антивірус виявив і знешкодив загрозу, ми дізнаємося в такому от віконці з повідомленням «Загрозу знешкоджено».

Чому Аваст видаляє файли EXE? Загрози антивірус може вбачати в різних типах файлів, проте найчастіше і з особливою недовірою ставиться до файлів запуску формату EXE.

  Це можуть бути:
 • Файли-інсталятори програм,
 • Файли запуску портативних програм,
 • Сценарії запуску командного рядку.

За цими файлами можуть бути замасковані файли запуску вірусів, троянів, шпигунів.

  Файли EXE часто антивіруси знешкоджуюсь, якщо це:
 • Піратські зламані програми,
 • Утиліти для генерації ключів до ліцензійних програм,
 • Програми для майнінгу,
 • Кустарні утиліти,
 • Сценарії запуску командного рядку,
 • Самописні програми.
Дізнатись про  Використання Diskpart: керування та відновлення жорсткого диска, картки пам'яті або флешки USB

Перші три типи – це сумнівне програмне забезпечення. До трьох останніх типів EXE антивіруси ставляться підозріло, адже не мають в своїй базі відомостей щодо їх репутації.

Відновлення файлів з карантину

Не всі файли, розцінені антивірусом як загрози, такими є насправді. Антивіруси можуть помилятися. І якщо ви на 100% впевнені, що ваш файл є безпечним, ви можете його повернути. Якщо впевненості на 100% в безпечності файлу у вас немає, дізнайтеся в Інтернеті більше про цей файл. Або дізнайтеся про сайт, де ви цей файл скачали.

Заблоковані антивірусом файли необхідно шукати в карантині. Карантин Авасту – це сховище вірусів, які Аваст заблокував. Точніше не вірусів, а об’єктів, які антивірус розцінив як загрози, в числі яких можуть бути, звичайно, і віруси. Після перехвату Авастом файлів вони потрапляють до його карантину. Що є безпечним місцем – ізольованим від операційної системи місцем, де ці файли не можуть нанести шкоду системі і нашим даним. До ізольованих в карантині файлів не маємо доступу ні ми, користувачі, ні сторонні програми та процеси.

Як відновити файл з карантину Авасту? Якщо ми застали віконце з повідомленням «Загрозу знешкоджено», можемо натиснути в ньому «Переглянути деталі».

Далі тиснемо «Відкрити карантин».

Якщо це віконце ми не застали, у програмі антивірусу йдемо в розділ «Захист», в підрозділ «Карантин».

І ось, власне, карантин з усіма заблокованими файлами. Для відновлення файлу жмемо його меню. Далі жмемо «Відновити» або «Відновити й додати до винятків».

Другий варіант краще, адже в такому разі Avast згодом повторно не видалить його. Додавання файлу до винятку – це надання файлу статусу виняткового, до якого не будуть застосовуватись спрацювання Авасту в рамках активного захисту та антивірусного сканування.

Що, зробити, щоб Аваст не видаляв файли

Як попередити виникнення проблеми видалення Авастом файлів? Певні файли, папки, мережеві шляхи, сайти, сценарії командного рядку можна заздалегідь включити до винятків. В меню антивірусу вибираємо «Налаштування».

В розділі «Загальні» заходимо в «Винятки». Тут є дві опції – «Додати виняток» і «Додати спеціальний виняток».

Дізнатись про  Збірка NAS своїми руками або NAS зі старого комп'ютеру

У першому випадку ми вказуємо локальні, мережеві шляхи або адреси в Інтернеті. І жмемо «Додати виняток».

У другому випадку вказуємо папки, окремі файли, сценарії командного рядку, або домени сайтів. І також жмемо «Додати виняток».

Інший спосіб – просто відключити антивірус на час запуску файлів, які той може розцінити як загрози. Щоб відключити Аваст, в розділі «Захист» жмемо «Основні компоненти захисту».

І вимикаємо перемикачем функцію «Захист від файлів». Також можемо вимкнути функцію «Веб-захист», це рішення на випадок, якщо Аваст не дає скачати файл з якогось сайту.

Далі у обох випадках потрібно вказати, на який час ми хочемо вимкнути Аваст.

Налаштування карантину Авасту

Може бути так, що перехопленого антивірусом файлу в карантині не виявиться. Так буває, коли шкідливій об’єкт перешкоджає його поміщенню в карантин, і тоді антивірус змушений його для знешкодження повністю видалити з комп’ютеру. І так ще може бути, коли файл за розміром більше відведеного для карантину місця на диску, або це місце переповнене. Виберемо в меню Avast «Налаштування», переходимо у розділ «Захист» і підрозділ «Карантин». Тут побачимо максимальний розмір карантину Авасту, і це за замовчуванням 5120 Мб, тобто трохи більше 5 Гб. За необхідності цей розмір можна збільшити, просто вказавши новий розмір.

Тоді в разі помилкового спрацювання Avast для файлу великого розміру його можна буде відновити.

Також важливо не захаращувати карантин, щоб там було місце для файлів, які туди потрапили помилково. А для цього дійсно шкідливі файли потрібно час від часу видаляти. В карантині Авасту це робиться за допомогою кнопки у вигляді корзини.

Відновлення файлів, повністю видалених Авастом

Що робити, якщо неможливо відновити файл в карантині Авасту? Якщо файлу там немає. Це значить, антивірус видалив цей файл повністю з комп’ютеру? В такому разі необхідно вдатись до процедури відновлення даних. І використати спеціальну програму з хорошими алгоритмами відновлення. Як, наприклад, RS Partition Recovery.

RS Partition Recovery

Завантажити RS Partition Recovery

та відновити видалени файли

Поширені запитання

Den Broosen

Den Broosen

Автор та редактор сайту для RecoverySoftware. У своїх статтях він ділиться досвідом відновлення даних на ПК та безпечного зберігання інформації на жорстких дисках та RAID-масивах.

Comments are closed.