Відновлення даних з NAS з OpenMediaVault

OpenMediaVault (OMV) – спеціалізована операційна система для NAS-пристроїв, зроблених своїми руками. Базується на Debian Linux, одна з популярних операційних систем для NAS. Передбачає власними програмними засобами утворення сховища для даних на базі різних масивів жорстких дисків. Як при необхідності відновити дані з NAS-сховища, створеного на базі OpenMediaVault?

Зміст

  1. Особливості відновлення даних на OpenMediaVault
  2. Як відновити дані зі сховища на базі OpenMediaVault

Особливості відновлення даних на OpenMediaVault

Тож, можемо зібрати власноруч NAS-сховище. Потім встановити на нього операційну систему OMV, налаштувати її. І зробити мережеве сховище даних на базі програмного RAID операційної системи. Це може бути просто дисковий простір з одного або кількох дисків. Або RAID 0, 1, 5, 6.

Якщо ми самі випадково видалимо дані з такого сховища, це зробить хтось інший чи віруси, вийдуть з ладу RAID чи окремі жорсткі диски, можемо відновити ці дані. Для цього необхідно скористатись програмою для відновлення даних. Якщо RAID чи диски вийшли з ладу, потрібно відключити диски від пристрою NAS та їх підключити до ПК.

    Програма для відновлення даних повинна бути не будь-яка, а така, що:
  • Підтримує відновлення даних конкретно з RAID-масивів;
  • Передбачає відновлення з використовуваних конфігурацій RAID, у випадку OpenMediaVault це програмний RAID 0, 1, 5 або 6;
  • Підтримує відновлення даних з файлової системи, що використовується сховищем OpenMediaVault, а це XFS, JFS, F2FS, Btrfs, Ext3 або Ext4;
  • Підтримує відновлення даних з пошкоджених RAID та жорстких дисків, якщо, відповідно, RAID та диски пошкоджені.
Дізнатись про  Як відновити видалені файли у Windows 11

Дуже добре буде, якщо програма для відновлення даних буде автоматично визначати RAID, тобто сама розпізнавати його конфігурацію та важливі параметри. В такому випадку нам не потрібно самим зазначати всі ці дані. А в багатьох програмах це потрібно робити, адже не всі мають функцію автоматичного визначення RAID. І якщо ми щось зазначимо невірно, дані не відновимо.

Для відновлення даних зі сховища OpenMediaVault можна скористатись будь-якою з програм, які відповідають принаймні базовим критеріям. Деякі з цих програм розглянуті в нашому ТОП-7 програм для відновлення RAID.

Найкраща серед цих програм – RS RAID Retrieve. Професійного рівня, при цьому проста у використанні і з відмінним юзабіліті. Підтримує всі конфігурації RAID та файлові системи, що можуть застосовуватись в сховищах на базі OpenMediaVault. Автоматично визначає конфігурації та параметри RAID. Працює з пошкодженими RAID та дисками.

Детально про програму RS RAID Retrieve.

Як відновити дані зі сховища на базі OpenMediaVault

Розглянемо відновлення даних підключених до комп’ютеру дисків сховища на базі OpenMediaVault з використанням RS RAID Retrieve.

Дізнатись про  Як відновити незбережений або перезаписаний файл Microsoft Excel

На старті запуску програми побачимо автоматично запущений майстер відновлення даних, відміняємо його.

RS RAID Retrieve

Завантажити RS RAID Retrieve

Автоматичне відновлення усіх типів RAID масивів

Програма зроблена за типом провідника Windows. В ній ми побачимо всі наші диски, зокрема, автоматично визначений RAID сховища на базі OpenMediaVault. Робимо на ньому подвійний клік.

Нам за замовчуванням пропонується швидкий режим аналізу даних на предмет їх відновлення. Можем спочатку застосувати його.

Якщо він не знайде потрібні дані, тоді застосовуємо повний глибинний аналіз.

По завершенню аналізу отримуємо дані, які можливо відновити. Вибираємо потрібні файли і тиснемо кнопку «Відновити».

Зазначаємо, де і як ми хочемо зберегти відновлені дані.

На цьому все.

Поширені запитання

Den Broosen

Den Broosen

Автор та редактор сайту для RecoverySoftware. У своїх статтях він ділиться досвідом відновлення даних на ПК та безпечного зберігання інформації на жорстких дисках та RAID-масивах.
Залишити коментар
Online Chat with Recovery Software