Відновлення даних з відформатованих дисків

Відновлення інформації після форматування дисків, USB-флешок і карти пам’яті вимагає ретельного вибору інструментів для відновлення даних. Використання інструментів, призначених для вирішення різних загальних завдань, може дати непередбачувані результати. У цій статті ми пояснимо відмінності між деякими інструментами для відновлення даних в контексті здобуття інформації з відформатованих дисків.

Unformat

Перше, що більшість користувачів ПК намагаються зробити після випадкового або необдуманого форматування – просто деформатувати диск, використовуючи один з безлічі інструментів з функцією «Unformat», широко представлених на сучасному ринку. Купити або просто безкоштовно завантажити подібну програму труднощів не складе, тільки ось спроби повернути зниклі дані з їх допомогою можуть дорого вартувати… Що роблять ці інструменти? Буквально – намагаються реконструювати, перебудувати або ще якось по-своєму відтворити оригінал файлової системи, що існував до форматування диска.

Звичайно, такий підхід може здатися цілком допустимим. Форматування диска очищає вихідну файлову систему шляхом перезапису, принаймні, якийсь його частини (як правило, початкової).

Але, спробувавши повернути її до початкового стану «грубою силою», ви, в кращому випадку, отримаєте лише диск, що зможе бути прочитаним та матиме деякі записані на ньому файли. Не всі ваші файли і не найцінніші з них (наприклад, документи, архіви та фотоальбоми), а лише деякі випадково вибрані з усього числа файлів, які спочатку перебували на вашому диску.

Тому якщо ви саме розглядаєте варіант подібного «деформатування», просто відкиньте його відразу ж: принаймні деякі системні файли в цьому процесі будуть втрачені безповоротно, так що навіть якщо вам вдасться завантажити ОС, ви ніколи не отримаєте стабільно працюючу систему!

Що використовувати, якщо важливі файли були видалені після форматування диска?

Основне призначення RS Partition Recovery – швидке відновлення файлів з накопичувачів, які зазнали форматування, зміни логічної структури диска або файлової системи.

Незважаючи на це, RS Partition Recovery можна ефективно використовувати для відновлення файлів після видалення з використанням комбінацій клавіш Shift + Delete, видалення вірусами і при інших варіантах втрати даних. Для пошуку даних в програмі RS Partition Recovery використовуються спеціальні алгоритми, що дозволяють швидко знаходити і відновлювати дані.

Процес відновлення даних після форматування диска виглядає наступним чином:

RS Partition Recovery

Завантажити RS Partition Recovery

та відновити видалени файли

Крок 1. Запускаємо вже встановлену утиліту RS Partition Recovery. Для швидкого освоєння функціоналу програми в ній присутній Майстер – програмний провідник, з яким процес відновлення зможе опанувати будь-який користувач, незалежно від рівня володіння комп’ютером. Для початку роботи в першому вікні Майстра натискаємо кнопку «Далі».

Дізнатись про  Використання Diskpart: керування та відновлення жорсткого диска, картки пам'яті або флешки USB

Крок 2. У меню Майстра слід вибрати логічний розділ, диск, флешку або будь-який інший пристрій.

У нашому випадку процес відновлення інформації буде проведений з диском D. Вибираємо необхідний розділ і натискаємо кнопку «Далі».

Крок 3. У меню, що відкрилось, Майстер RS Partition Recovery запропонує виконати швидку або повну перевірку накопичувача для пошуку даних. Швидке сканування слід використовувати, якщо файли були видалені порівняно недавно.

Якщо диск був відформатований, ми рекомендуємо скористатися повною перевіркою для виявлення всіх можливих даних для відновлення. Вибираємо «Повний аналіз» і натискаємо «Далі».

Крок 4. Процес аналізу диска відображається у вигляді графічної шкали. Варто зазначити, що повний аналіз може зайняти деякий час, яке безпосередньо залежить від обсягу диска і кількості збережених на ньому даних.

На цьому етапі слід просто дочекатися завершення аналізу, не вимикаючи і не перезавантажуючи комп'ютер. Під час аналізу слід утриматися від збереження, запису або зчитування файлів з диска, що перевіряється!

Крок 5. Після завершення аналізу слід натиснути кнопку «Готово». Відразу після цього відкриється відновлена структура носія. Тепер необхідно перейти в папку, де зберігалися важливі дані перед видаленням.

У нашому випадку ми відновимо фотографії з месенджера Viber. Зображення були частково втрачені в ході невдалого форматування розділу.

Переходимо в потрібну папку і знаходимо видалені зображення. Видалені файли позначені червоним хрестиком. При наведенні курсором на файл у спливаючому повідомленні буде вказано ймовірний прогноз для відновлення.

Крім цього, якщо виділити конкретне зображення, в правій частині вікна «Попередній перегляд» можна побачити зображення, що дозволить швидко виявити необхідні фото.

Для відновлення видалених файлів, виділяємо їх в будь-якому порядку, після чого натискаємо на кнопку «Відновити».

Крок 6. Тепер достатньо вибрати носій, куди будуть збережені відновлені дані.

Важливо! Зберігати дані обов’язково необхідно на інший носій!

Для цього в функціоналі RS Partition Recovery є можливість збереження відновлених файлів на диск, вивантаження на сервер, запису на флешку і т.ін.

Дізнатись про  Перевірка та виправлення помилок жорстких дисків - CHKDSK

У нашому випадку використовуються два накопичувача, тому відновлення будемо проводити на жорсткий диск. Вибираємо необхідний варіант і переходимо «Далі».

Крок 7. Вказуємо шлях для відновлення, залишаємо всі інші налаштування за замовчуванням і натискаємо кнопку «Відновити».

Файли були успішно відновлені, для їх перегляду достатньо перейти по шляху, куди RS Partition Recovery повернув відформатовані дані.

Использование инструментов для восстановления – второй шаг, к которому перейдут многие пользователи ПК. Но! Хотя такие инструменты существуют, и, как правило, добросовестно выполняют свою работу, они просто не предназначены для работы с дисками с уничтоженной файловой системой. С некоторыми из лучших инструментов для восстановления данных, таких как RS File Recovery, вы сможете вернуть хотя бы некоторые необходимые файлы … Однако, заметьте, далеко не все из них.

Что использовать если важные файлы были отформатированы?

Профессиональные инструменты для восстановления разделов, такие к ак RS Partition Recovery – как раз то, что вы ищете. Утилита предназначена для восстановления перераспределенных, отформатированных и поврежденных дисков. Данный инструмент может проанализировать всю поверхность диска или раздела для того, чтобы восстановить все, что он только возможно. Даже если файловая система пуста или уничтожена, подобный инструмент дает шанс на восстановление большинства файлов всех типов, в частности, документов, фотографий и видео по их характерным подписям (сигнатурам).

Але … завжди є «але». Хороший інструмент для відновлення не може коштувати дешево! А якщо ви збираєтеся відновити лише один відформатований диск і не впевнені, що інструмент, який ви купуєте для цього, стане в нагоді вам знову, просто гріх не спробувати скоротити витрати на його покупку …

FAT і NTFS Recovery

Сьогодні ви можете заощадити до 40% вартості RS Partition Recovery, вартості RS Partition Recovery, вибравши інструмент, здатний відновлювати диски тільки в системі FAT або NTFS. Зверніть увагу, що вам потрібно купити інструмент, який відповідає саме вихідній файловій системі!

Якщо вихідний диск був в NTFS, скористайтеся RS NTFS Recovery.

Якщо ви працювали в FAT / FAT32, вам потрібен RS FAT Recovery!

Таким чином, ви придбаєте такий самий якісний інструмент, як RS Partition Recovery, просто обмежений можливістю працювати або в FAT, або в NTFS. Ідеальний вибір для одноразової роботи.

Ден Брюсен

Ден Брюсен

Автор та редактор сайту для RecoverySoftware. У своїх статтях він ділиться досвідом відновлення даних на ПК та безпечного зберігання інформації на жорстких дисках та RAID-масивах.
Залишити коментар