Відновлення логічних розділів з пошкоджених жорстких дисків

Сьогодні ми поговоримо про причини та методи відновлення розділів жорстких дисків, що були втрачені через пошкодження головного завантажувального запису.

Пошкодження завантажувальних записів та таблиць розділів

Для зберігання цифрової інформації на жорстких дисках використовується спосіб розташування у певному логічному порядку. Сама операційна система, незалежно від її типу та виробника, буде ініціалізувати фізичний накопичувач, створюючи на основі його повного об’єму декілька або один логічний розділ, готовий для запису інформації.

Даний процес тісно пов’язаний з процесом структуризації накопичувача та створення на ньому особливих системних областей, які зберігають інформацію про розділи та місцеперебування даних. Різні системи використовують індивідуальні формати (наприклад для MS Windows – MBR, в той час як Mac OS X використовує GUID Partition Table), які використовуються ОС для коректного зчитування.

Проблеми зі зчитуванням

При пошкодженні областей, які відповідають за структуру розділів, усі логічні диски перестають нормально працювати та коректно зчитуватися. Ушкодження всього однієї невеликої області може призвести до серйозних наслідків. Причини ушкоджень можуть бути абсолютно різними, але результат один і той самий: потреба в «ремонті» сектора.

Відновлення дисків з недоступною таблицею розділів

Пошкодження областей MBR та GUID на жорсткому диску призводить до проблем зчитування, але зазвичай Ваші дані залишаються на диску у повному обсязі. Саме тому, при використанні спеціалізованих програмних засобів їх можна повернути практично гарантовано, навіть якщо користувач не володіє навичками спеціаліста.

Дізнатись про  Як відновити незбережений або перезаписаний файл Microsoft Excel

Правильний підхід

При відновленні даних важливо не робити необдуманих дій, котрі можуть призвести до знищення видаленої чи недоступної інформації. До таких дій слід віднести: форматування (навіть якщо операційна система вимагає це зробити), перерозподіл диска на розділи, а також спроба перезапису накопичувача. Кращим виходом з проблемної ситуації буде банальне відключення накопичувача до того моменту, поки Ви не вирішите, яким програмним засобом краще відновити пошкоджені області. Також в даній проблемі важливо розуміти, які дії приведуть до певних наслідків.

Інструменти для відновлення розділів

В даний момент на вибір користувачів доступний широкий асортимент програм для відновлення, але тільки RS Partition Recovery обладнаний передовими пошуковими алгоритмами та спеціальними функціями для максимально безпечного відновлення даних. Важливо зазначити, що не дивлячись на функціонал та широкі можливості RS Partition Recovery, програма залишається простою і зрозумілою для абсолютно всіх користувачів, неважливо від їх досвіду користування комп’ютером.

Безпечне відновлення з віртуального образу накопичувача

Якщо Ваш накопичувач має значні пошкодження або на ньому знаходиться дійсно важлива інформація, разом з RS Partition Recovery Ви зможете створити віртуальний образ диска. Це дозволить безпечно відновити дані, використовуючи для цього не реальний накопичувач, а його точну цифрову копію, яка буде зберігатися у вигляді ISO-файлу.

Важливо зазначити, що процедура створення образу може зайняти деякий час, тому Ви вправі самостійно вирішувати, як проводити відновлення. Якщо на накопичувачі знаходилась не дуже важлива інформація, яку можна замінити (наприклад програми та дані на системному розділі) можна зберегти час і провести відносно безпечне відновлення прямо з проблемного пристрою.

Дізнатись про  Відновлення флешки після форматування

Відновлення даних

Кінцева ціль відновлення розділів – відновлення усіх даних, які в низ зберігаються. Запустіть RS Partition Recovery, оберіть проблемний носій та проскануйте його за допомогою «Повного аналізу», що запустить потужні пошукові алгоритми, здатні відшукати найдрібніші рештки попередньої файлової системи. Варто зазначити, що RS Partition Recovery працює з усіма відомими файловими системами FAT та NTFS, що дозволить просканувати й відновити файли з абсолютно будь-якого пристрою.

Після завершення процесу сканування програма продемонструє відновлену попередню структуру і користувач зможе просто зберегти потрібні файли та папки на інший накопичувач. Це дозволить швидко і якісно повернути усю важливу інформацію зручним способом.

Відновлення розділів

Як можна зрозуміти з написаного вище, RS Partition Recovery не поверне назад безпосередньо саму структуру логічного розділу. Ця програма допоможе при комплексному відновленні даних, але не в перебудовуванні попередньої структури.

Для цих цілей можна скористатися безкоштовними утилітами наприклад TestDisk або іншими аналогами. Ця утиліта спробує реконструювати попередньою систему в повному вигляді. Варто зазначити, що невдала реконструкція може пошкодити Ваші ціні дані. Тому ми все одно першим чином повернути важливі дані за допомогою RS Partition Recovery, а вже потім спробувати повернути попередню структуру з відповідними програмами.

Залишити коментар