Створення завантажувальної флешки Windows

Сучасні технології поступово витісняють старі та архаїчні рішення. Нема вже тих, хто використовує касети на плівці, дискети та інші застарілі типи носіїв, що були витиснені швидкими та високоємними компакт-дисками. Але прогрес виявився нещадним навіть і для оптичних накопичувачів, займавших головну роль серед знімних накопичувачів на протязі багатьох років. В даний момент компакт-диски поступилися USB-флеш накопичувачам, що стали основним засобом для передачі достатньо великих обсягів інформації. Це обумовлено зручністю використання, доступністю, швидкістю передачі даних а також значною ємністю флешок. Таким чином більшість сучасних комп’ютерів вже «з заводу» йдуть без дисководів, комплектуючись лише портами USB.

Зміст:

  1. Яка флешка потрібна?
  2. Попередня підготовка до створення завантажувальної флешки
  3. Створення завантажувальної флешки Windows 10 за допомогою офіційного програмного забезпечення
  4. Створення завантажувальної флешки Windows 10 вбудованими засобами
  5. Створення завантажувальної флешки за допомогою утиліти UltraISO

Розробники програмного забезпечення також розуміють сучасні тенденції. Саме тому більшість встановлень Windows 10 відбуваються саме з флешок. Це обумовлено високою швидкістю процесу інсталяції, простотою у використані, а також легкістю створення безпосередньо самої завантажувальної флешки.

Нижче ми приведемо декілька простих способів по створенню завантажувальної флешки з Windows.

Яка флешка потрібна?

Для створення завантажувальної флешки з Windows користувачеві знадобиться відформатований флеш-накопичувач об’ємом не менше ніж 8 Гб. Варто зазначити, що від характеристик швидкості пристрою буде залежати лише швидкість створення та передачі інсталяційних каталогів під час встановлення операційної системи. Само тому при виборі флешки для встановлення Windows, головним чином, слід обертати увагу лише на об’єм накопичувача.

Дізнатись про  Як завантажити безпечний режим в Windows

Попередня підготовка до створення завантажувальної флешки

Для коректної роботи завантажувальної флешки користувачу потрібно провести попередню підготовку. Для цього достатньо під’єднати накопичувач у вільний USB-порт, знайти під’єднаний пристрій в меню «Цей комп’ютер», після чого натиснути по накопичувачу правою клавішею миші та обрати пункт «Форматування».

У наступному вікні слід обрати параметри файлової системи та налаштування форматування. Для коректної роботи завантажувальної флешки потрібно обрати файлову систему FAT32 та залишити усі інші налаштування без змін. Підтвердити початок процесу форматування можна натиснувши кнопку «Почати».

Важливо зазначити:всі дані та файли, що були на флешці, будуть знищені процесом форматування!.

Якщо Ви випадково відформатували флешку з цінними даними, рекомендуємо використати програму RS Partition Recovery, котра зможе екстрено повернути втрачену інформацію з накопичувача.

Після завершення форматування Ваш флеш накопичувач буде готовий до запису на нього ISO-образу з Windows 10.

Створення завантажувальної флешки Windows 10 за допомогою офіційного програмного забезпечення

Важливо: для початку створення завантажувальної флешки за допомогою описаних нижче способів, Вам знадобиться офіційна утиліта Media Creation Tool. З її допомогою можна створювати ISO-образи операційної системи, що встановлена на комп’ютері зараз.

Крок 1. Переходимо по посиланню на офіційний сайт Microsoft та натискаємо по другому пункту зі списку

Крок 2. Ретельно вивчаємо всю інформацію, після чого натискаємо по кнопці «Завантажити засіб».

Крок 3. Після завантаження Media Creation Tool, проводимо інсталяцію утиліти, прийнявши усі ліцензійні згоди. В процесі інсталяції Ви побачите вікно з заголовком «Що потрібно зробити?». Тут потрібно обрати другий пункт «Створити інсталяційний диск…».

Дізнатись про  Як відновити флешку, яка не відображається у Windows

Крок 4. На наступному вікні слід обрати потрібні параметри встановлення операційної системи: мову, версію та розрядність. Варто зазначити, що всі сучасні процесори побудовані на 64-розрядній архітектурі. Якщо Ваш комп’ютер чи ноутбук обладнаний одноядерним процесором попереднього покоління, для нього слід обирати 32-розрядну версію системи. Якщо у Вас виникли труднощі з цим, рекомендуємо скористатися пунктом «Використовувати рекомендовані параметри для цього комп’ютера».

Крок 5. Далі потрібно обрати перший пункт – «USB-носій».

Крок 6. Підключаємо флешку до вільного порту, після чого знаходимо її у вікні програми та натискаємо «Далі».

Флешка готова до інсталяції!

Створення завантажувальної флешки за допомогою утиліти UltraISO

Програма UltraISO являє собою розповсюджений засіб для роботи з образами дисків. Окрім цього в утиліті реалізована функція створення завантажувальних флешок.

Крок 1. Завантажуємо UltraISO з сайту ezbsystems.com , обираючи безкоштовну демо-версію. Інсталюємо програму, приймаючи ліцензійні угоди і відмічаючи всі пункти. Після цього запускаємо утиліту в режимі «Пробний період…».

Крок 2. Відкриваємо образ диска в програмі, а також переходимо в пункт «Завантажувальний» та «Записати образ диску».

Крок 3. У новому вікні обираємо необхідну флешку, форматуємо її, якщо це потрібно, а після цього натискаємо клавішу «Записати».

По завершенню процесу запису, флешка буде готовою до використання.

Залишити коментар